TYÇP’de Yeni Dönem

Ordu İşkur İl Müdürlüğü ve Belediyemizce ortaklaşa düzenlenen Toplum Yararına Çalışma Projesince  Kurumsal alt yapının yenilenmesi kapsamında  yeni dönem işçiler Belediyemiz Değirmenyanı mevkiindeki Parke döküm ve üretim tesislerinde işe başlamıştırmustafa 1 mustafa 2 mustafa 3.Bu sayede vatandaşlarımıza hem iş imkanı sağlanmış hem de Belediyemizin verimliliğinin artırılması amaçlanmıştır.

Valimiz Sayın İrfan BALKANLIOĞLU İlçemizi ziyaret etti

Valimiz Sn. İrfan BALKANLIOĞLU, İlçeleri daha yakından tanımak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında ilçemizde temaslarda bulundu.

İlk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Vali İrfan BALKANLIOĞLU, burada İlçe  Kaymakamımız Cüneyt CANER, İlçe Jandarma Komutanı Hakkı KAHVECİ, Belediye Başkanımız Ahmet TÜRE, İlçe Emniyet Amiri Yalçın ALGAN ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

İlçe kaymakamı sn.Cüneyt CANER, ilçenin genel durumu hakkında Vali İrfan BALKANLIOĞLU’na brifing verdi. Ve burada bazı önemli ihtiyaçlar da dile getirildi.
Çatalpınar çevre yolu, Kapalı spor salonu, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hükümet Konağı’nın ilçenin önemli ihtiyaçları arasında yer aldığını belirten Kaymakam Ceviz Ormanı Projesi ile ilgili de bilgi vererek, ”Proje dahilinde yaklaşık 15 – 20 bin ceviz ağacı dikimi planlandı. Ceviz Ormanı Projesi'nin 40 hektarlık ilk bölümüne 11 Ekim 2013 tarihinde başlanıldı,denildi.

Kaymakamlık ziyareti sonrasında Belediyemize geçildi. Yapılacak ve yapılmakta olan projeler hakkında Başkanımızdan bilgi aldıktan sonra ,

Vali BALKANLIOĞLU, 114 down sendromlu ve zihinsel engelli çocukların eğitildiği Çatalpınar Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunuldu.
İlçemiz Keş deresi üzerine kurulu olan 4 tane öğütme taşına sahip ve  200 yıllık geçmişe sahip olduğu belirtilen tarihi su değirmenini de ziyaret eden Vali BALKANLIOĞLU, değirmen sahibi Şenel SARIDİKEN’den bilgi aldı.

Tarihi su değirmeninin en az 200 yıllık olduğunu öğrenen Vali BALKANLIOĞLU, “Yıllara meydan okuyan bu tarihi miras, günümüzde halen çalışmayave mısır öğütmeye devam ediyor. Değirmeni ziyaretimde çocukluk yıllarımı hatırladım. Bu geleneği devam ettirdiği için değirmen sahibi kardeşimizi kutluyorum” diye konuştu.
İlçemiz ziyareti kapsamında son olarak, daha önce Akkaya Köyü Tevek Mahallesi’nde bulunan ve 1885 yılında yapılan, 2009 yılında ise ilçenin Adalar mevkiindeki park alanı içine taşınan, duvar örgüsü tamamen ahşap malzeme kullanılarak bindirme tekniğinde yapılan, köşeleri kurt boğazı tekniğinde ahşap malzemenin birbirine geçirilmesiyle bağlanan, tarihi Mevlana Camii’nde de incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.


mustafa 1mustafa 2vvvvvvvvvmustafa 6mustafa 4mustafa 5