Burası Şirinköy …!

BURASI ŞİRİNKÖY
Ordu Büyükşehir Belediyesi, ulaşım hizmetleri alanında yürüttüğü çalışmalar ile mahalleleri asfaltla buluşturmaya devam ediyor.
Ordu’nun yollarını adeta şantiyeye çeviren ve gece gündüz demeden çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, güvenli ve konforlu ulaşım hizmetlerini halkın ayağına kadar götürüyor.

ALT YAPI SAĞLAMLAŞTIRILDI

Büyükşehir Belediyesi, alt yapısı tamamlanan yolları birer birer asfaltlayarak ulaşıma açıyor. Çatalpınar ilçesinde Sakargeriş ile Şirinköy Mahallelerini birbirine bağlayan 5 bin 500 m uzunluğundaki yol da Büyükşehir’in hizmet kervanındaki yollardan biri olup, bu yolda bir süre önce başlatılan zemin çalışmaları kapsamında reglaj, toprak işleri, alt temel, plentmiks temel ve sanat yapıları tamamlandı. Yolun alt ve üst tarafında meydana gelebilecek toprak kayması gibi olaylardan etkilenmesini önlemek amacıyla da güzergah boyunca 900 m uzunluğunda 6 bin 300 m3 taş duvar imalatı yapıldı.

4.300 METRE SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sakargeriş ile Şirinköy’ü birbirine bağlayan yolda onarım ve alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla yolun 4 bin 300 m’lik kısmı sıcak asfaltla kaplandı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle yavaşlayan çalışmaların havaların düzelmesiyle birlikte kısa süre içerisinde bitirilecek…

dd

aaa

bb

cc66
kaynak :
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Çatalpınar Belediyesi
http://www.catalpinarhaber.org

Çatalpınar Belediyesi yeni sezon TYÇP (Toplum Yararına Çalışma Projesi) ile güç kazandı

ÇATALPINAR TYP İLE GÜÇLENDİ
İlçemiz vatandaşlarından oluşan İşkur aracılığı ile başlatılan Toplum Yararına Programı (TYP) ile ilçemize toplamda yüzden fazla işçinin müracaat ettiği başvurularda 1. etapta 43 işçi alınırken 2. etapta 33 işçi alındı. TYP başvurularına Çatalpınar yoğun ilgi gösterdi.
Alınan işçiler Büyükşehir Belediyesi, Çatalpınar Belediyesi, Milli Eğitim, Kaymakamlık, Oski ve Mezarlıklar Müdürlüğü gibi kurumlara dağıtıldı. Aynı zamanda mezarlık temizliği, müftülük de çeşitli görevler ve cami’lere de görevlendirme yapıldı. İşçiler TYP kapsamında en fazla 9 ay süre ile çalışabilecekler. Bu süre zarfında asgari ücret ile ödeme yapılacak.
Toplum Yararına Program (TYP) Nedir?
İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.
Katılım Şartları Nelerdir?
-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
-18 yaşını tamamlamış olmak,
-Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak,
-Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç),
-TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak…
Katılımcılara Hangi Ödemeler Yapılmaktadır?
-Asgari ücret
-Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri
TYP Uygulama Süresi Kaç Aydır?
TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır.
TYP’de Haftalık Çalışma Süresi Ne Kadardır?
TYP’de haftalık çalışma süresi en fazla kırk beş saattir.
Kimler TYP’den Yararlanamaz?
İŞKUR tarafından düzenlenen TYP dışında bir program ya da kurstan yararlanmış olan işsiz, 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.
Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.
Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.
Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.
Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.
TYP’den İkinci Kez Yararlanılabilir mi?
TYP’den programa başlandığı tarihten itibaren bir sene içinde en fazla 9 ay süreyle yararlanma imkânı bulunmaktadır. Ancak, 9 ay bittikten sonra 3 ay bekleyerek yeni bir programdan faydalanılabilmektedir.
Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla 18 ay yararlanabilir.
TYP’de İzin Süresi ve Devamsızlık Hakkı Ne Kadardır?
Katılımcıların TYP’ye devamı zorunludur.
Ancak katılımcılar, yüklenici ve Kuruma bilgi vermek ve Kurum ve yükleniciden onay almak şartıyla TYP süresinin yirmide biri(1/20) kadar ücretsiz izin kullanabilmektedirler. Ücretsiz izin kullanılan dönemde katılımcıya herhangi bir ücret ödenmez.
Ücretsiz izinden ayrı olarak katılımcı; sağlık sorunları, evlenme, doğum ve birinci derece yakınlarının vefatı gibi mücbir nedenleri belgelendirmek şartıyla, TYP süresinin yirmide biri(1/20) kadar devamsızlık hakkından yararlanabilmektedir.
Kaynak: işkur.gov.tr

dssdsdssdsddssdaawwwwww

asadsaffgs

10 Kasım Mesajı

Atatürk “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır…”
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77.yılında Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yaad ediyoruz.Ruhları şad olsun
1111111