18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Çatalpınar Atatürk Anıtı önünde düzenlendi.

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamımız Sayın Osman Çelikkol’un yanı sıra İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Gevrek, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Sadık Koca, İlçe Protokolü, Kurum Amirleri, Muhtarlar, Şehit Yakınları, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Türkçe Öğretmeni Taner Tuncer tarafından yapılan tören sunumunun ardından, İlçe Kaymakamlığı adına Kaymakamımız Sayın Osman Çelikkol, İlçe Jandarma Komutanlığı adına Jandarma Bölük Komutanı Sadık Koca ve İlçe Belediye Başkanlığı adına Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Gevrek anıta çelenk koydu. Ulu Önder Atatürk ve Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Müzik Öğretmeni Yurdagül Pekdemir’in yönetiminde İstiklal Marşı okundu ve Bayrağımız göndere çekildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J.Asb.Üçvş. Devran Peker yaptıktan sonra program sonlandırıldı.

Daha sonra Şehit Yakınları ve Gazilere, Kaymamızın Sayın Osman Çelikkol’un daveti üzerine Kaymakamlık Makamına geçildi. Yapılan sohbetin ardından Çatalpınar İmam Hatip Lisesinde yapılan programa geçildi.

2

OKBT Karadeniz Bölge Tiyatrosu

ÇATALPINAR’DA ÇOCUK TİYATROSU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Bölge Tiyatrosu ekibince hazırlanan ‘’Önce Kalite’’isimli çocuk tiyatrosu oynandı.Şehit Salim Güneş İ.Ö.O bahçesinde oynanan oyuna anasınıf öğrencileri ve Şehit Salim Güneş İ.Ö.O 1.2.3. ve 4. sınıf öğrencileri tarafından izlendi.Oyunda çocuklara sağlıksız gıdaların insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkisi ve çevre temizliği ile ilgili oyun sergilendi.

4

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ilçemizden 5 Hanım kardeşlerimizle Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kent konseyine katıldık.Konsey öncesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Bölge Tiyatrosu oyuncuları tarafından hazırlanan Dişi Horoz isimli tiyatro gösterisine gidilerek daha önce hiçbir tiyatro gösterisine katılmayan bayanlarımıza tiyatro izlemeleri sağlandı.Saat 17:00 ‘da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver YILMAZ ve eşi Sayın Yeter YILMAZ’ın katıldığı kent konseyi kurultayına gidilerek burada masaları gezen Yeter Hanıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza dilek ve temennilerde bulunuldu.Açılış konuşmasını Yapan Başkan Enver YILMAZ sosyal alanda kadınların önemine vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi.Toplumsal barışın sağlanması ve toplum içinde kaosun önlenmesinden kadınlara düşen sorumlulukları anlatarak katılan tüm bayan katılımcılara Yeter YILMAZ Hanımla birlikte gül dağıtarak programa son verildi.

2

Çatalpınar Belediyesi parke döküm sahası

Çatalpınar Belediyesi parke döküm sahası

Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında İşkur ve Çatalpınar Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma programla İşkur işçileri Belediye hizmetleri olarak parke döküm sahasında
Stabilize olan mahalle yolları ve mahalle merkezleri için parke döküm işlemlerine başladı.Çatalpınar Belediye Başkanı Sayın Ahmet TÜRE yaptığı açıklamada günlük 3200 adet parke dökümü yapıldığını bu miktarın önümüzdeki günlerde döküm tablalarının artırılarak döküm sayısının daha fazla olacağını belirttiler.Şuan itibariyle büyük çoğunluğu asvalt ve parke kaplı olan mahalle yollarının ileriki günlerde çağın gereklerine göre modernize edilerek daha sağlam ve daha kullanışlı bir hale getirileceğini belirttiler. Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Çatalpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Sayın Şakir TÜRKAN da İşkur ile yapılacak olan yeni protokolde İşkur üzerinden işçi alımlarının ileriki dönemlerde devam edeceğini belirterek alım şartlarının ve işe alım sürecinin önümüzdeki ayda belirmeye başlayacağını ifade ederek katılmak isteyen vatandaşların Belediyemiz İşkur hizmet noktasına gitmesi gerektiğini belirtti.

1

8 Mart Kadınlar gününde kadın bir girişimci

Tüm dünyada çeşitli adlar altında kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Çatalpınar İlçemizden genç bir girişimci olan Birsen DURU tarafından Merkez Mahalle İstiklal Caddesi üzerinde Ciğ köfte salonunu hizmete açıldı.İşyerinin 8 Mart tarihe denk gelmesini ise tamamen tevafuk eseri olarak değerlendiren Birsen Hanım Kadınların artık çeşitli meslek dallarında uğraş vermesi gerektiğini belirterek bayanların kendi ayakları üzerinde durabileceğini vurguladı.Belediye Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE’nin açılışa bizzat gelerek açılış kurdelasını kesti ve temennilerde bulunarak ;’’ Hanım kardeşimizin yaptığı girişimi tebrik ediyorum.Girişimci bayan kardeşlerimizin kurum olarak ve Çatalpınarlı bir ağabeyleri olarak her zaman yanındayım ve bu girişimlerin devamını bekliyorum ‘’diyerek açılışı gerçekleştirdi.3

Altın Kaşık Yarışmasının Çatalpınar 1.Belli Oldu

Altaş TV ekranlarında yayınlanan Altın Kaşık yemek yarışması Çatalpınar etabı tamamlandı.Yarışma yöremizde çokça tüketilen keşkek yemeği üzerinden yapıldı ve her katılımcıdan keşkek yapılması istenildi.6 Yarışmacımız uzun zahmetler sonucu yaptıkları keşkeği jürünin beğenisine sundular.Jüride Belediye Başkanımız Sn Ahmet TÜRE ilçemiz Kaymakamı Sn.Enis ASLANTATAR İl Kültür Müdürü Yardımcısı Sevim GÜRDAL ve Daire Amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmanın sonunda Kıran Mahallesinden Dudu ÇAKMAK hanım 1.gelerek Ordu’da 19 ilçe arasında yapılacak finale kalmayı ve Çatalpınar ilçesini Orudu’da temsil etme hakkını kazandı.Yarışmacılar daha önce böylesi bir yarışmaya katılmadıklarını ve çok memnun kaldıklarını belirterek 1.olan komşularını tebrik edip başarı dileklerinde bulundular Biz de 1.olan vatandaşımıza başarılar diliyoruz.

e

r

t

u

w

y