Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Vatandaşlarım milletimizin birlik ve beraberliği için mücadele eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu günlerde bu günün armağan edildiği gençlerimizin ve tüm aziz milletimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder saygılarımı sunarım.
AFIS BASKAN

ANMA PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Mustafa Önden Hoca Efendi ve Hacı Ali Eriş’i Anma Programı Gerçekleştirildi

İlçemiz kanaat önderlerinden merhum Mustafa Önden Hoca Efendi ve Hacı Ali Eriş’in vefatının 5.yıl anısına Çatalpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde anma programı gerçekleştirildi. Yapılan bu anma programı binlerce kişiyi bir araya getirdi. Erken saatte tören alanını doldurmaya başlayan vatandaşlar, 2 saat süren anma programını dikkatle dinledi.

Programa Belediye Başkanı Sn. Ahmet Türe ve Kaymakamımız Sn. Osman Çelikkol’un yanı sıra, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, Fatih Camii Baş İmamı Hafız Kurra Bünyamin Topçuoğlu, Hafız Kurra Sadettin Ekici, Emekli Vaiz Ahmet Ali Gencel, İlçemiz Müftü Vekili Selahattin Güneş, Eriş Ailesi ve birçok vatandaş katıldı.

Yapılan konuşmalar ve okunan kuran tilaveti ile program devam etti. Programa katılan konukların konuşmaları vatandaşlar tarafından dikkatle dinlendi. Yerel bir Televizyon kanalından canlı yayınlanan program, tören alanında bulunamayan ve gurbette olan vatandaşlar tarafından da takip edildi.
6

1

2

3

4

5

İşkur Destekli KOSGEB Kursu tamamlandı

İşkur Destekli KOSGEB Kursu tamamlandı
Girişimcilik Eğitim Belgesi Düzenlenen Törenle Verildi
KOSGEB Ordu il müdürlüğü, İŞKUR ve Çatalpınar Esnaf Sanatkârlar Odası işbirliği ile 6 Nisanda düzenlenmeye başlanan ”Uygulamalı Girişimcilik” kursuna müracaat eden kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Törene Kaymakamımız Sn. Osman Çelikkol, Belediye Başkan Vekili Mehmet Akkaya, Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Aydın Bostancıoğlu, İş-Kur Şube Müdürü Kayahan Kara, Ziraat Bankası Müdürü Ercan Yıldız, İlçe Malmüdürü Vekili Halil Eren, Çatalpınar Esnaf Odası Başkanı Saffet Bulu, Oda personeli, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşması ve sunumun ardından. Ordu İş-Kur Şube Müdürü Kayahan Kaya’nın kursiyerlere ve protokole projeler hakkında bilgi vermesi ve verilen sertifikaların öneminden bahsetmesi ile devam etti. Ardından kursiyerlere Kaymakamımız Sn. Osman Çelikkol ve protokolün takdimiyle sertifikaları verildi. Daha sonra Protokol, kursiyerler ve katılımcılar ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildikten sonra tören sonlandırıdı.

CC

AAA

BB

İmar yolunda sona doğru …

İlçemiz merkez mahalle devecik boyu mevkiinden başlanılan imar yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte imar yolunun devecik boyu mevkiinden başlayarak Şehit Er Yüksel Çağlar bağlantısı taş duvar örülerek yapılmış olup Şehit Er Yüksel Çağlar caddesinde imar sınırı ölçülerek yol genişliği 12 M’ye getirilmiştir.Şehit Er Yüksel Çağlar Caddesi İstiklal Caddesiyle bağlanarak şehir merkezindeki trafik yoğunluğu büyük ölçüde azaltılarak ulaşımın daha rahat sağlanması planlanmaktadır.Belediyemizce açılmamış olan ve genişletilmesi gereken imar yolları imar planına uygun olarak yol açma ve genişletme çalışmaları Şehit Er Yüksek Çağlar Caddesinden sonra Şehit Er Davut UÇUK Caddesi yol açma ve genişletme çalışmaları yapılacak olup Belediye Caddesine bağlantısı sağlanacaktır.

13087934_584675428404753_5566301032620167808_n

80 lik Çınarlar Bir Araya Geldi

Çatalpınar Belediyesi Ve Çatalpınar Kaymakamlığının ortaklaşa organize ettiği yaşlı vatandaşlarımızın buluşma etkinliğine mahallelerimizden yoğun bir katılım sağlandı.Belediye Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE ve ilçe Kaymakamımız Sayın Osman ÇELİKKOL’un girişte karşıladığı vatandaşlarımız teker teker Elmaköy Mahallemizde bulunan balık restorantına alındı.Buluşma esnasında hastalık ve diğer sebeplerden dolayı bir araya gelemeyen ve geçmişinde ortak duygu ve heyecanı paylaşmış olan dedelerimiz eski günlerini yaad ederek kimi zaman duygu dolu anlar yaşadı.Belediye Başkanımızın ve ilçe Kaymakamımızın ev sahipliğini yaptığı toplantıda vatandaşlarımızla tek tek görüşülerek vatandaşlarımızın istek ve şikayetleri dinlenildi.Toplantı sonunda ortak bir açıklama yapılarak ”ilkini gerçekleşitirdiğimiz bu toplantımızın gelecek yıllarda da daha da kapsamlı bir biçimde hanım teyzelerimizi de içine alacak bir biçimde yapılacaktır.Mahallelerinden Muhtarlarımız aracılığı ile katılım sağlayan tüm amcalarımıza dedelerimize teşekkür ederiz. ” Denilerek toplantı sona erdi.

aaaa

bbb

ccc

vvv