Baba ve Oğlun turnuva mücadelesi

Turnuvanın En Genç ve En Yaşlı Oyuncuları aynı takımda

İlçemizde Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘’Dostluk ve Barış turnuvası’’ da Göller Mahallemizden Belediyemiz Muhasebe Servisi sorumlusu Ali Osman Parlak (44) oğlu Erdem Furkan Parlak (16) ile birlikte aynı takımda mücadele ediyor.Belediyemiz kapalı sahada oynanan maça ilçe hakının ilgisi oldukça yoğun turnuva hakkında bilgi veren Ali Osman Parlak Göller Mahallesi olarak turnuvada yerimizi aldık.Diğer senelerde olduğu gibi bu yılda da turnuvaya renk ve heyecan kattığımızı düşünüyorum.Bu turnuvanın bir galibi ve yenilen çok sayıda mahalle takımları olacak dostluk ve kardeşlik adına hayatın akışı içinde bir araya gelmekte zorlanan insanların bu turnuva ortamı sayesinde biraraya gelerek arkadaşlıklarını pekiştirmesi ve insanların birbirleriyle kaynaşması çok güzel bir duygu bu turnuvanın bu güzel duruma imkan yarattığı kanaatindeyim.44 yaşındayım ve artık bu sahanın genç kardeşlerimize emanet edilmesi gerektiğine inanmaktayım tecrübe yeri ve zamanı geldiğinde yerini genç kuşaklara bırakmayı gerektirir.Göller Mahalle takımı olarak bunu başardığımız kanaatindeyim. Eğlence maksadıyla çıktığımız turnuvanın tüm maçlarında taraftarlarımızla ve oynadığımız oyun sitilimizle turnuvaya renk kattığımızı düşünüyorum kazanan kim olur bilmiyorum fakat turnuvadaki tüm takımlara ,oyunculara takımım adına başarılar temenni ediyorum. — Ali Osman Parlak ile birlikte.

13557859_606993836172912_5274497149957609736_n

Kaymakam Osman ÇELİKKOL’a Veda

Kaymakam Osman ÇELİKKOL’a Veda

Çatalpınar Kaymakam Vekili Sn.Osman Çelikkol’a iftar programıyla veda yemeği düzenlendi.Kaymakamlık ve Belediyemizden kurum amirleri Mahalle Muhtarları ,Belediye Encümenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.İlçemizde üç ay süreyle görev yapan Osman Çelikkol ilçe halkına olan memnuniyetini dile getirdi.Yemek programı Çatalpınar Belediye Başkanlığı tarafından organize edildi Program sonunda Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Türe Kaymakam Osman Çelikkol’a ilçemize yaptığı katkılardan ve halkımız üzerinde bıraktığı olumlu etkiden dolayı ilçemizi hatırlatmak adına plaket ve Belediye Başkanlığımızın logosunun işlenmiş olduğu seramik bir tabak hediye etti.Program sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

1

2

Sarıçiçek Oluk Düzü Yaylası Cazibe Merkezi Olacak

Sarıçiçek Oluk Düzü Yaylası Cazibe Merkezi Olacak
İlçemiz Gündoğdu Mahallesinde yer alan Sarıçiçek Yaylasında imar çalışması tüm hızıyla devam ediyor.1200 rakımlı yaylada imar çalışmalarına ağırlık verilerek dinlenme ve park alanları bank ve serentiler kamelyalar yapılarak Çatalpınar ilçesinin Ordu ve civar iller arasında cazibe merkezi olması hedefliyor. Vatandaşlarımız Keçili –Gündoğdu sıcak asvaltının da tamamlanmasıyla Çatalpınar Sarıçiçek yaylası arasındaki mesafe onbeş dakikaya inerek çok daha kısa bir zamanda yaylaya çıkma fırsatı bulabilecek.Sarıçiçek Yaylasının mevcut yolu iyileştirilerek Orman İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ihale yoluyla yaptırılacağı açıklandı.Belediye olarak su ve lavabo ihtiyacını giderecek çalışmalar yapıldığını belirterek Belediye Başkanımız Sn. Ahmet TÜRE 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü Sarıçiçek yaylasında yapılacak olan pikniğe tüm Çatalpınar’lıları ve civar ilçe halkını davet etti.

2

1

ÇATALPINAR’DA MADEN SONDAJI

ÇATALPINAR’DA MADEN SONDAJI
Yaklaşık üç yıldan bu yana ilçemizde faaliyet gösteren Maden Teknik Arama Enstitüsü tarafından sürdürülen maden arama faaliyetlerinde ekipler Sayacatürk Mahallesi Kabataş-Aybastı Karayolunun Zıngıroğlu Mevkiinde şantiyelerini kurdular .İki ayrı noktaya sondaj çalışması yapılarak 600-750 Metre derinliklerden Bakır,Çinko,Kurşun Madenleri kalıplar şeklinde çıkarılmaya başlandı. İlçemiz adına bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE faaliyetlerin şuanda başlangıç aşamasında olduğunu ve araştırmalara göre maden rezervinin beklentileri karşılayacak seviyede olduğunu belirtti. İlerleyen zaman içinde ilçemiz ve bölgemiz adına önemli bir gelir kaynağı olacağı tahmin edilmektedir.
BU ÜÇ MADENİN KULLANIM ALANLARI
BAKIR: Termik (kömür, fuel-oil, motorin, doğalgaz, jeotermal), hidrolik ve nükleer gibi çeşitli enerjilerden yararlanılarak üretilen elektrik enerjisi, genelde uzun mesafelere iletilir; şehir ve köy gibi yerleşim bölgelerine, sanayi tesislerine dağıtılır ve buralarda tüketilir. Çıplak iletkenler, baralar, yalıtılmış hava hattı ve yeraltı güç kabloları ve ek malzemeleri elektrik enerjisi iletim ve dağıtımının başlıca elemanlarıdır. Yakın zamana kadar, elektrik enerji iletim ve dağıtımında, bakır, uygun özellikleri nedeni ile bu alandaki ana iletken malzemesi olmuştu. Bakır, yüksek elektrik geçirgenliği, işlenebilme ve mekaniksel özellikleri iyi olan bir metaldir. Gümüşten sonra en iyi iletken metal bakırdır.
ÇİNKO: Çinko, dünyada yıllık kullanım miktarı açısından demir, alüminyum, ve bakırdan sonra gelir. Çinko:
• korozyondan korunma amacıyla, çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde,
• pirinç, nikelli gümüş, değişik lehimler, alman gümüşü gibi alaşımların yapımında,
• genellikle otomotiv endüstrisinde döküm kalıplarında,
• pillerin gövdelerinin yapımında kullanılır.
• Çinko oksit, sulu boyalarda beyaz pigment olarak ve lastik sanayiinde aktivatör olarak kullanılır. Reçetesiz satılabilen bazımerhemlerin bileşiminde bulunur ve ince bir tabaka halinde uygulandığında cildin su kaybetmesini önler. Yazın güneş, kışın da soğuk yanıklarına karşı koruyucudur. Bebeklerin bez bağlanan bölgelerinde çok az miktarda kullanılarak ciltte meydana gelebilecek kızarıklıklar önlenebilir. Yaşa bağlı göz hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.
• Çinko klorür, deodorantlarda ve ahşap koruyucu olarak kullanılır.
• Çinko sülfür, karanlıkta parlayan pigment olarak saatlerin akrep ve yelkovanlarında kullanılır.
• Çinko metil, (Zn(CH3)2) pek çok organik maddenin sentezinde kullanılır.
• Çinko, pek çok günlük vitamin ve mineral ilaçlarının bileşenidir. Cildin ve kasların erken yaşlanmasını önleyen anti-oksidanözellikler taşıdığına inanılmaktadır.
KURŞUN
Akü imali
• Kablo izolasyonu
• Madde ve diğer ürünler
• Mühimmat
• Alaşımlar
• Kimyasal maddeler ve pigmentler
• Radyasyon yalıtımları
• Benzin katkısı

3

4

5

1

2

ÇATALPINAR İFTARDA BİRARAYA GELDİ

ÇATALPINAR İFTARDA BİRARAYA GELDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar programında çok sayıda Çatalpınarlı bir araya geldi.Çatalpınar Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı programa ilgi oldukça yoğun oldu.İlçe stadyumunda 3.000 kişilik iftar alanını dolduran vatandaşlar havanın da güzel olmasıyla birlikte saat 19:00 ‘ da başlayan iftar programına gelerek yerlerini almaya başladılar.İlahi ve musiki dinletisi verildi ilçe Müftü Vekili Selahattin Güneş Hoca ve İlçemiz müezzin kayyımlarından İsmail Yeşilkeklik tarafındna Kuran-ı Kerin tilaveti yapıldı.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Enver Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından Ordu Millet Vekilleri Programda konuşma yaptı.Saatin 20:13’ü göstermesiyle birlikte alandaki hocalarımızın ezan okumasıyla birlikte iftarlar açıldı.Yemekten sonra Çocuklar için Türk Orta oyunlarından geleneksel Karagöz Hacivat oyunu oynandı.Akşam namazı akabinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından Recep Şenel Caddesindeki Merkez Camiinde önünde Mehter gösteri düzenlendi.Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn.Enver Yılmaz Milletvekillerimizden Oktay Çanak ve Metin Gündoğdu Çatalpınar Belediye Başkanımız Sn.Ahmet Türe program öncesinde mahalle ziyaretlerinde de bulunarak yapımı devam grup yollarında incelemelerde bulundular.Dere yatağı ıslah çalışmasını yerinde incelemeler yapılarak Çatalpınar ilçemize yapılan yatırımların katlanarak devam edeceğinin altını çizdiler.Teravih Namazı öncesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu örgütleriyle de bir araya gelinerek sorunlar görüşüldü.Teravih namazı sonrasında vatandaşlarla vedalaştıktan sonra ilçemizden ayrıldılar.

11

1

2

4

5

7

8

9

2016 Ramazan Ayı Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası başladı

2016 Ramazan Ayı Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası Belediyemiz halı sahasında başladı

2016 Ramazan Ayı Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası Belediyemiz halı sahasında başladı. Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE ve ilçe Kaymakamımız Sayın Osman ÇELİKKOL’un kurada çekilen takımların karşılaşmasından bir önceki maçta bir araya gelerek dilek ve temennilerde bulundular. Futbolun şiddet ve kavga olmadığının altını çizen Başkan TÜRE Ramazan Ayı boyunca devam edecek olan Futbol turnuvasında çirkin görüntüler görmek istemediklerini dile getirdi. Turnuvaya katılan Tüm takımlara başarılar dileyen Belediye Başkanımız karşılaşmalar öncesinde 30 dakikalık gösteri maçında Kaymakam Osman ÇELİKKOL ile birlikte yer alarak ilçemizin farklı kesimlerinden bir araya gelen vatandaşlarla yapılan maçın başlangıç ilk düdüğünü çaldı.

1

2

Evler Sahiplerine Teslim edildi

Evler sahiplerine teslim edildi
Belediye Başkanlığımız ve İlçe Kaymakamlığı tarafından yaptırılan evler sahiplerine teslim edildi. Evlerin teslim törenine Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU da katıldı. Daha önce ilçemizde görev yapan Kaymakam refiki Enis ASLANTATAR da ziyaretçiler arasındaydı. Belediye Başkanımız Sn. Ahmet TÜRE ve Kaymakamımız Osman ÇELİKKOL’a yaptıkları bu hizmetten dolayı teşekkür eden Vali Balkanlıoğlu Çatalpınar’da yapılan bu örnek davranışın diğer ilçelere de örnek olmasını istedi. Ayrıca kurulan evlerin mobilya ihtiyaçları da yine Belediye Başkanlığımız ve Kaymakamlık tarafından tedarik edilip kurulumu yapıldı. Ev teslim törenine mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi. Anahtar teslimi sonunda Basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE ‘’Muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarıyla ilgilenmek ve buna çözüm bulmak bizim asli görevimizdir. Bir yandan genelin ihtiyaçları olan yol ,su ,elektrik ve kanalizasyon gibi tüm ilçe halkına faydalı olacak yatırımlara devam ederken biryandan da maddi imkanları yetersiz olan vatandaşlarımıza el uzatıp dertleriyle hemhal olmak sıkıntılarını gidermek bize düşen görevlerimizin başında yer almaktadır. Ben buradan sizlerin aracılığı ile bu evlerin yapılmasında maddi ve manevi destek veren tüm Çatalpınar’lı esnaflarımıza ve işadamlarımıza teşekkür ediyorum Ailelerimize de bu çatı altında huzur ,sağlık ve sıhhat içinde yaşamalarını temenni ediyorum ‘’ diyerek alandan ayrıldı. Valimizle birlikte keçili Mahallemizde yapımı devam eden Camii inşaatında da incelemelerde bulunulduktan sonra yemek programı akabinde Vali Balkanlıoğlu ve heyeti ilçemizden ayrıldı.
1

2

4

5