100.Yılında 19 MAyıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

100.Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı. Tören alanına Belediye Başkanımız Sayın Ahmet TÜRE ve İlçe Kaymakamımız Sayın Doğukan MIZRAK’ın tören alanına gelmesiyle birlikte Anadolu’nun düşman ilgalinden kurtuluşunun en önemli adımı olan Samsuna çıkışın 100. yılı İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

DSC_0918

DSC_0925

DSC_0944

DSC_0959

DSC_0961

DSC_1038

DSC_1069

DSC_1071

On Bin Kişi Şehit Jandarma Uzm. Çvş. Volkan Demirciyi Ebediyete Uğurladı

ON BİN KİŞI ŞEHİT VOLKAN DEMİRCİYİ EBEDİYETE UĞURLADI…
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin açtığı taciz ateşi sırasında şehit olan Gündoğdu Mahallemizden Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci (25) ilçemizde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit babası Ümran Demirci’nin, küçük oğlu Ahmet’i (6) kucağına alıp Türk Bayrağı’na sarılı tabutun arkasından yürürken söylediği, “Gel oğlum ağabeyini uğurla. Gel yavrum sen kaldın bana, kuzum, koçum” sözleri yürekleri yaktı. Şehit uzman çavuş, tekbir ve dualarla toprağa verildi.
Şehit Uzman Çavuş Volkan Demirciyi 10 bin kişi uğurladı.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin taciz ateşi sırasında yaralanıp kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci’nin cenazesi, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan alınarak karayoluyla memleketi ilçemize getirildi.

Ilçe stadyumunda düzenlenen cenaze töreninde, şehit Volkan Demirci’nin 10 ay önce evlendiği eşi Nurdan Demirci, annesi Hacer, babası Ümran Demirci taziyeleri kabul etti.

Şehit eşinin tabutuna sarılarak ağıtlar yakan Nurdan Demirci, “Beni bırakma ne olur, senden kopamam. Seni böyle mi karşılayacaktım? Senden nasıl kopacağım?” diyerek feryat etti.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracına taşınırken kucağında küçük oğlu Ahmet ile arkasından yürüyen şehit babası Ümran Demirci de “Gel oğlum ağabeyini uğurla, gel yavrum sen kaldın bana, kuzum koçum” diyerek gözyaşı döktü.

Cenazeye, Ordu Valisi Seddar Yavuz, İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Sabri Erdil, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit ile milletvekilleri, çok sayıda asker ve polis ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törende dualar okundu, tekbirler getirildi. Volkan Demirci, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Gündoğdu Mahallesi’ndeki kabristanda toprağa verildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLADI

Öte yandan şehit Volkan Demirci’nin sosyal medya hesabından daha önce paylaştığı, “Vatan uzaktan bakıp ‘benim’ diyenlerin değil, yâr koynuna baş koymadan şehit olanlarındır J.Ö.H.” mesajı görenleri duygulandırdı.DSC_0510

DSC_0530

DSC_0532

DSC_0546

DSC_0569

DSC_0585

DSC_0597

DSC_0600

DSC_0611